Nebrat to tak vážně….

Cvičíte, zdravě jíte, držíte různá stravovací pravidla a pořád není vidět výsledek? A pak potkáte někoho, kdo to má „na háku“ a vypadá a cítí se skvěle…. Napadlo vás někdy, že stav těla se přímo odráží od stavu mysli, aneb co si o sobě myslím, jak k sobě promlouvám, tak potom vypadám?

Naše těla velmi silně reagují na naše myšlenky a slova, na příkazy, zákazy, nadávky a podobně. Když se trápím cvičením do padnutí a pak ještě hlady nebo jídlem co mi nechutná, vytvářím sám sobě velmi nepřátelské prostředí a veliký stres. Tělo se pak brání a reaguje po svém. Nejdříve únava, pak zadržování vody a tuku, různé deformity páteře, boleti a tak dále.

Je to jasné, když se mi nedaří i po velkém úsilí, tak remcám nadávám a připadám si neschopný. A to je pak začarovaný kruh, ze kterého lze vyjít pouze pokud tomu co chci přestanu dávat důležitost, začnu to mít „na háku“ nebo si vyberu nějaký cíl pro který začnu cvičit a jinak se stravovat.

Uvedu příklad na sobě. Já vždy bojovala s kilama navíc, nebylo to moc, ale mě to trápilo. Držela jsem diety a pak se najedla a přes noc byly kila zase zpátky. Pak jsem začala vzpírat a závodit a pustila vše z hlavy, soustředila se jen na závody a najednou, během pár měsíců, jsem měla krásnou atletickou postavu a 10 kilo dole. Zaměřila jsem pozornost na něco, co mi dávalo smysl a zážitky, a i moje tělo se proměnilo. To samozřejmě zvýšilo moje sebevědomí a sebehodnocení. Mám se ráda a jsem k sobě laskavá, a to je ten klíč k úspěchu a ke štěstí. Chovat se k sobě jako k milovanému dítěti, pak přijde zdraví, vitalita a kýžený vzhled. A nebrat se moc vážně….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *